Yhteystiedot

Osoite

Tampereen Akateemiset Laulajat ry
c/o TTY
Korkeakoulunkatu 10
33720 Tampere

Sähköposti: hallitus@teekkarikuoro.fi
Y-tunnus: 1010710-0

Tilaa kuoro tai kvartetti keikalle juhlaanne!
Lisätietoa sekä yhteyslomake

Hallitus ja toimihenkilöt

Yhdistyksen jäsenet valitsevat kerran vuodessa noin kuusihenkisen hallituksen pyörittämään TAL:n toimintaa. Yhteistyössä hallituksen kanssa toimivat jäsenistön keskuudesta nimetyt toimihenkilöt sekä toimikunnat, joista mainittakoon kuoron ohjelmiston suuntaviivoista päättävä musiikkitoimikunta.

Kuoronjohtaja

Johanna Lantto
johanna@riemurinne.fi

Hallitus kaudella 2017-2018:


Emmi Matikainen, puheenjohtaja
040 8423 543
emmi.matikainen@gmail.com


Elli Heikkinen, rahastonhoitaja
044 2855 509
elli.s.heikkinen@gmail.com


Marko Bäckman, tiedotus- ja keikkavastaava
040 8674 962
mhobackman@gmail.com


Roope Suojanen, sihteeri ja varakuoronjohtaja
0400 976 104
roope.suojanen@student.tut.fi


Jenni Pakula, markkinointivastaava
050 5362 671
jenni.pakula@gmail.com


Noora Haimila, tapahtuma- ja kvarttivastaava, varapuheenjohtaja
040 7327 652
noora.haimila@hotmail.com


Waltteri Wiro, vaatevastaava ja tapahtuma-apu
050 3724 704
waltteri.wiro@student.tut.fi

(Hallituksen kuvat: Harri Pakkala)

Toimihenkilöt kaudella 2017-2018:

Kide Vuojärvi, kvarttivastaava
kide.vuojarvi@gmail.com

Tommi Henttinen, kalustoparoni
tommi.henttinen@student.tut.fi

Samu Jussila, IT-vastaava
samu.jussila@student.tut.fi

Mikko Keskikastari, alumnivastaava
mikko.keskikastari@gmail.com

Janne Lindroos, kerhohuonevastaava
janne.lindroos@student.tut.fi

Anna Malm, emäntä
anna.malm@student.tut.fi

Antti Arela, pullopoika
antti.arela@student.tut.fi

Harri Pakkala, graafikko
harri.pakkala@gmail.com

Milla Virkki, elämysvastaava
milla.virkki@student.tut.fi

Maija Nousiainen, nettisivujen sisältövastaava
maija.a.nousiainen@gmail.com

Tomi Lahtimo, arkistointivastaava
tomi.lahtimo@tut.fi

George Kerola, roudari
kerola.george@gmail.com